Indywidualny projekt strony www


Własna strona internetowa to Twoje miejsce w sieci. Wizytówka Twojego fotograficznego stylu i osobowości. Najwygodniejsze portfolio świata, zawsze dostępne dla Twoich klientów. Proste w obsłudze i wygodne dla użytkowników, szybko wczytujące się na komputerze i urządzeniach mobilnych. Piękne wizualnie i w pełni dopasowane do charakteru zdjęć, które wykonujesz. Zaprojektowane dla Ciebie, w kolorach Twojej fotograficznej marki.

EWELINA

"Idealna współpraca. W tych dwóch słowach zawarte jest wszystko - pełen profesjonalizm, szybkość działania, kreatywność, otwartość na pomysły Klienta, przesympatyczny kontakt, cierpliwość ;) Efekty naszej współpracy są moją dumą, nie mogłam sobie wymarzyć piękniejszej strony. Na pewno będę wracała do Moniki z kolejnymi projektami."

ANIA KONDRACIUK

"Jestem zachwycona współpracą z Dream & design. Pełen profesjonalizm, dużo cennych rad, niesamowite wyczucie, otwartość, zaangażowanie i ogrom cierpliwości. Współpraca na najwyższym poziomie. Od początku do samego końca. Polecam! Z całego serca."

AGATA FAMIELEC

"Monika stworzyła stronę, o której marzyłam zgodną z moim poczuciem estetyki, kolorystyką i funkcjonalnością. Zawsze mogłam liczyć na szybki i życzliwy kontakt. Doceniam jej cierpliwość i wdzięczna jestem za okazane wsparcie. Była motorem, napędzała i motywowała a jednoczenie wsłuchiwała się w moje oczekiwania."

Pragniesz mieć takie swoje miejsce w sieci? Chcesz w profesjonalny sposób pokazywać swoją fotograficzną twórczość i ofertę klientom? Ułatwić im podjęcie decyzji, zamieszczając na stronie to, o co mogą zapytać? A może zależy Ci na dotarciu do klientów poprzez pisanie bloga i pozycjonowanie strony www?

Wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, pomogę Ci to zrealizować.  Zaprojektuję i wykonam dla Ciebie wymarzoną stronę internetową.  Zadbam o to, aby była dokładnie taka, jakiej potrzebujesz. Zobacz, co mogę dla Ciebie zrobić.

Pakiet standard

STRONA WWW BEZ BLOGA - CENA OD 2500 ZŁ*

Pomagam Ci w kwestiach zakupu hostingu i domeny. Służę doświadczeniem, aby wybrać dla Ciebie jak najlepszą opcję cenowo-funkcjonalną.

Projektuję wygląd strony na podstawie Twoich wytycznych. Wspólnie pracujemy nad kolorystyką i układem wszystkich elementów.

W cenie wyjściowej strony jest maksymalnie 6 zakładek w menu oraz 6 galerii tematycznych w portfolio.

Dostosowuję formularz kontaktowy tak, aby wiadomości z niego przychodziły na Twojego maila. Dodaję opcję zgody RODO oraz link do Polityki prywatności.

Podpinam do strony certyfikat bezpieczeństwa ssl, aby dane przesyłane przez formularz kontaktowy nie zostały przechwycone.

Przygotowuję stronę pod wstępne pozycjonowanie. Wprowadzam opisy meta pojawiające się w wynikach wyszukiwania google.

Dopasowuję rozmiary zdjęć, które mi prześlesz, nadaję im nazwy zawierające słowa kluczowe dla lepszego pozycjonowania.

Po zakończeniu współpracy otrzymujesz dokładną instrukcję obsługi strony w formie filmów instruktażowych + wersję opisową PDF.

Pakiet premium

STRONA WWW + BLOG - CENA OD 3000 ZŁ*

Otrzymasz wszystkie elementy z pakietu standard. Dodatkowo pojawi się blog stylistycznie dopasowany do pozostałych elementów na stronie.

Wypełnię treścią i zdjęciami trzy przykładowe wpisy blogowe. Fotografie do nich przygotuję wcześniej zgodnie z zasadami SEO.

Wykonam dla Ciebie gotowy szablon graficzny wpisu - na jego bazie stworzysz kolejne wpisy w szybki i łatwy sposób.

Otrzymasz też ode mnie mój autorski e-book "Proste sposoby na pozycjonowanie fotograficznej strony www w wyszukiwarkach".

*Przedstawiona oferta cenowa dotyczy wyłącznie stron www dla fotografów. W przypadku innych projektów, końcowa wycena ustalana jest indywidualnie.

Wszystkie podane na stronie ceny są kwotami brutto. Jako podatnik zwolniony z VAT wystawiam faktury bez VAT.  Płatność za projekt strony www jest dzielona na dwie części: pierwsza część płatna przed przystąpieniem do prac projektowych jako rezerwacja terminu, druga część płatna w kolejnym miesiącu.

Czas realizacji projektu to maksymalnie 20 dni roboczych od momentu otrzymania wszystkich materiałów na stronę.

Pytania i odpowiedzi

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE WSPÓŁPRACY PRZY REALIZACJI PROJEKTÓW STRON WWW.

Dodanie kolejnej galerii - 50 zł
Dodanie kolejnej podstrony zawierającej sam tekst - 50 zł
Dodanie kolejnej podstrony zawierającej zdjęcia i tekst - 100 zł
Dodanie kolejnego wpisu na bloga powyżej liczby zawartej w pakiecie - 50 zł

Już na początku warto dobrze wybrać hosting i domenę, bo od tego zależy np. szybkość wczytywania strony, jej bezpieczeństwo. W ciągu kilku lat pracy ze stronami WordPress jestem w stanie powiedzieć, który hosting jest godny zaufania i działa bez zarzutów, a który niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawdzony hosting, który polecam, kosztuje 99 zł/rok, domena z końcówką pl - 13 zł w pierwszym roku, 59 zł/rok w kolejnych latach. Cena hostingu i domeny nie jest zawarta w cenie projektu strony www.

Pomogę Ci w kwestiach technicznych związanych z zamówieniem. Hosting i domena są wykupione na Twoje dane. Jest to bardzo istotne, bo nawet jeśli kiedyś nie będziesz mogła się ze mną skontaktować, to będziesz mieć zawsze dostęp do panelu administracyjnego hostingu. Czasami spotykam się z praktykami, gdzie hosting i domena są wykupione na dane twórcy strony www – gdy kontakt z nim się urywa, a klientka chce przenieść stronę na inny hosting z zachowaniem domeny, jest duży problem z dostępem do tych danych. Często jedynym wyjściem okazuje się zmiana adresu strony, a co za tym idzie, również pozycjonowanie jej od podstaw w google. Dlatego tak ważne jest, abyś to Ty była właścicielką hostingu i domeny dla swojej strony www.

Tak, mogę założyć dla Ciebie maila o takim adresie.

Możesz zamówić u mnie projekt logo w formie ozdobnych napisów bez dodatkowych elementów graficznych. Przygotowuję 5-6 wersji do wyboru. Po tym, jak zdecydujesz się na jedną z wersji, zapisuję ją w formatach wektorowych np. do grawerów, nadruków na materiałach oraz rastrowych w formacie png z przezroczystym tłem. Otrzymasz ode mnie trzy wersje kolorystyczne projektu: wybrany kolor, czerń i biel. Białego projektu możesz używać jako znaku wodnego na Twoich zdjęciach.

Nie musisz mieć przygotowanych materiałów przed przystąpieniem do prac projektowych. Na początku naszej współpracy przygotuję dla Ciebie indywidualny harmonogram, żebyś miała czas na przygotowanie zdjęć do galerii i tekstów do zakładek.  Otrzymasz także pomocne wskazówki w formie PDF bazujące na najczęściej zadawanych pytaniach moich dotychczasowych klientek.

Jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości, gdzie nie ma zbyt dużej konkurencji wśród fotografów, wystarczy, że wybierzesz pakiet strony bez bloga. Za pomocą odpowiednich słów kluczowych w nazwach zdjęć oraz z odpowiednimi opisami meta dla wyszukiwarek dla każdej zakładki z menu, z powodzeniem wypozycjonujesz swoją stronę www na miejscowość, w której mieszkasz i wykonujesz sesje zdjęciowe. Mam dla Ciebie też dobrą wiadomość: nie musisz się na tym znać, to ja projektując Twoją stronę zadbam o przygotowanie właściwych opisów.

Natomiast jeśli sesje zdjęciowe robisz w większym mieście, gdzie jest bardzo duża konkurencja, to tylko poprzez systematyczne pisanie bloga ze stosowaniem określonych reguł SEO, będziesz w stanie zawalczyć o wyższe pozycje w Google.

Przy projektowaniu stron zajmuję się wstępnym przygotowaniem strony www pod SEO. W skład takiej usługi wchodzi nadanie właściwych nazw plikom zdjęciowym zamieszczonym w galeriach i na podstronach innych niż galerie z portfolio oraz dodanie tytułów i opisów meta, które będą się pojawiać, gdy ktoś wyszuka Twoją stronę w Google. Nie zajmuję się natomiast całym dalszym procesem pozycjonowania. Otrzymasz za to ode mnie garść przydatnych wskazówek, na co zwrócić uwagę przygotowując wpisy na bloga. Będziesz mogła samodzielnie tworzyć nowe treści i właściwie opisywać obrazy, aby lepiej pozycjonowały się w wynikach wyszukiwania.

Tak, po zakończeniu prac otrzymasz ode mnie instrukcję zarządzania Twoją stroną www. Projekty, które tworzę, są bardzo przyjazne w późniejszych aktualizacjach. Bez problemu dodasz nowe zdjęcia do już istniejących galerii, wykasujesz fragmenty tekstu, dodasz nowe informacje do już istniejących bloków, wstawisz nowe wpisy na bloga.

W instrukcji nie znajdziesz natomiast informacji, jak zmienić układ elementów na stronie (np. liczbę kolumn), dodać nowe zakładki do menu, czy rozbudować stronę o kolejne moduły. Instrukcja nie jest kursem tworzenia stron www i zawiera tylko opisy dotyczące modyfikacji elementów, które już znajdują się na stronie.

Jak najbardziej, możesz zamówić u mnie taką usługę. Jest ona rozliczana według aktualnej stawki godzinowej. Dopytaj o szczegóły w wiadomości prywatnej.

Tak, projektuję strony w więcej niż jednej wersji językowej. Napisz do mnie i zapytaj o szczegóły oraz koszt dodania drugiej wersji językowej.

Mogę zaprojektować dla Ciebie grafiki do druku spójne z kolorami i stylistyką Twojej strony www. Po zakończeniu prac nad Twoim portfolio zajmiemy się tworzeniem na jego bazie kolejnych elementów identyfikacji wizualnej Twojej marki.

Nie mam usługi tworzenia sklepów internetowych w swojej ofercie. Jeśli będziesz zainteresowana, mogę polecić Ci osoby zajmujące się tworzeniem sklepów, które dodadzą funkcję sklepu do Twojej strony www.

Umieszczanie zdjęć w oryginalnych rozmiarach bardzo obciąża czas wczytywania strony www. Jedną z zasad budowania stron jest to, aby zdjęcia, które są na nich umieszczane, miały jak najmniejszą wagę z zachowaniem jakości do przeglądania w Internecie. Dlatego przed zamieszczeniem fotografii w galeriach przygotowuję ich rozmiary w programie Adobe Lightroom. Umieszczenie plików w najwyższym możliwym rozmiarze i w jakości do druku nie jest tutaj dobrym pomysłem. Jedną z wad jest też to, że zajmują one bardzo dużo miejsca na serwerze przez co dostępna przestrzeń bardzo szybko się może skończyć, a dokupowanie wyższych pakietów stanie się bardzo kosztowym przedsięwzięciem. W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego rozwiązania i podpięcie linku w menu do zewnętrznego serwisu typu Zalamo, Photonesto, Pixiset. Są to portale przygotowane przez sztab programistów, uwzględniające wszystkie potrzeby fotografów: możliwość szybkiego wyboru zdjęć przez klientów oraz możliwość pobrania wybranych zdjęć w oryginalnych rozmiarach. Takie rozwiązanie odciąży Twoją stronę i będzie dla Ciebie o wiele wygodniejsze w użytkowaniu niż strefa klienta zamieszczona na stronie www.

Zobacz portfolio

Zapraszam Cię do odwiedzenia mojego portfolio. Znajdziesz w nim dotychczasowe realizacje zarówno stron internetowych dla fotografów, jak i projektów do druku: ulotek, wizytówek, voucherów na sesje zdjęciowe. Sprawdź, co mogę dla Ciebie wyczarować :).

PORTFOLIO