Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i z tej okazji przygotowałam kalendarz 2020 dla fotografa do druku. Możesz w nim umieścić swoje własne zdjęcie, a następnie zapisać i wydrukować w formacie A3. Jak to zrobić, dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Jak przygotować kalendarz 2020 dla fotografa do druku?

Pobierz plik kalendarza w formacie rar. Rozpakuj go za pomocą programu 7-ZIP. Po rozpakowaniu otwórz plik w programie Adobe Photoshop.

Plik składa się z dwóch warstw. Ujrzysz taki oto widok:

kalendarz dla fotografa do druku, kalendarz wersja edytowalna, kalendarz PSD, projekt kalendarza fotograficznego do druku, kalendarz ze zdjęciem, kalendarz z możliwością wstawienia zdjęcia, dla fotografa, kalendarz 2020, kalendarz format A3, kalendarz na ścianę

Kliknij w polecenie z menu górnego Plik > Umieść osadzone. Wyszukaj zdjęcie, które chcesz umieścić na kalendarzu. Kliknij na nie dwa razy tak, aby wczytało się do Photoshopa. Na tym etapie możesz dopasować wielkość zdjęcia i jego położenie. Chwyć za jeden z rogów i przeciągnij myszkę w inne miejsce. Zatwierdź zmiany naciskając Enter lub klikając dwa razy na zdjęciu.

W mojej wersji kalendarza umieściłam fotografię piesków. Zdjęcie to miałam okazję wykonać kilka lat temu na warsztatach u Fotoobiektywnej. Jest to jeden z moich ulubionych kadrów i myślę, że bardzo ładnie komponuje się z tłem kalendarza.

kalendarz dla fotografa do druku, kalendarz wersja edytowalna, kalendarz PSD, projekt kalendarza fotograficznego do druku, kalendarz ze zdjęciem, kalendarz z możliwością wstawienia zdjęcia, dla fotografa, kalendarz 2020, kalendarz format A3, kalendarz na ścianę, fotograficzne portfolio, zdjęcia psów, fotografia psów, szczeniaczki

Jak widzisz zdjęcie w chwili obecnej może zakrywać kalendarium. Musimy je umieścić pod nim. W tym celu po prawej stronie w warstwach chwyć za warstwę ze zdjęciem i przeciągnij ją na sam dół pod pozostałe warstwy. Widok po przesunięciu prezentuje się tak:

kalendarz dla fotografa do druku, kalendarz wersja edytowalna, kalendarz PSD, projekt kalendarza fotograficznego do druku, kalendarz ze zdjęciem, kalendarz z możliwością wstawienia zdjęcia, dla fotografa, kalendarz 2020, kalendarz format A3, kalendarz na ścianę, fotograficzne portfolio, zdjęcia psów, fotografia psów, szczeniaczki, warsztaty fotograficzne

Teraz możesz jeszcze dopasować położenie zdjęcia i napisu. Wybierz z narzędzi znajdujących się po lewej stronie pierwszą opcję (szary krzyżyk nazwany Przesuwanie). Chwyć za zdjęcie i je przemieść. Potem dopasuj położenie napisu Kalendarz 2020. Specjalnie zostawiłam tą warstwę oddzielnie, abyś mogła ją dostosować do swojego projektu.

Zapisz projekt w formacie JPG. Kliknij na górze w menu Plik > Zapisz jako. Wybierz miejsce zapisu i format jpg.

zapisywanie pliku kalendarza do druku w formacie JPG, photoshop, adobe photoshop, projekt dla fotografa

 

Jak drukować projekt kalendarza 2020 dla fotografa?

Wcześniej, kiedy nie miałam drukarki umożliwiającej wydruk w formacie A3, zamawiałam wydruk plakatu w nphoto.pl. Teraz kalendarz drukuję już we własnym zakresie na drukarce fotograficznej Epson L1800. Najlepsze efekty osiągam używając błyszczącego papieru foto w formacie A3 (papier kupuję na allegro). Jeśli nie masz takiej drukarki, możesz gotowy projekt wysłać do drukarni. Koszt takiego wydruku to kilka zł za sztukę.

Czy drukujesz kalendarze z własnymi zdjęciami? Czy są to projekty wielostronicowe, czy pojedyncza strona?

Jeśli skorzystasz z mojego projektu, koniecznie pochwal się efektami. Możesz zaprezentować wydruk na swoim instagramie lub facebooku. Oznacz mój profil: instagram/facebook, abym mogła do Ciebie bez problemu trafić.

Pozostałe wpisy z kategorii projektów do druku znajdziesz u mnie na blogu.

Potrzebujesz indywidualnego projektu?

Projektuję strony www, ulotki, wizytówki, vouchery na sesję, karty stałego klienta. Sprawdź, jak wyglądają moje dotychczasowe realizacje.

ZOBACZ PORTFOLIO