Czy robisz od czasu do czasu generalne porządki na swojej fotograficznej stronie www? Czy może Twoje portfolio nie zmienia się już od kilku lat, a Ty zaglądasz na nie bardzo sporadycznie? Warto przyjrzeć się dokładniej zagadnieniom związanym z aktualizowaniem strony internetowej. Takie działania pozwolą Ci zyskać w oczach klientów, a wyszukiwarki będą przychylniej patrzeć na miejsce, na którym ciągle dzieje się coś nowego.

 

Zdjęcie zapowiadające wpis wykonała dla mnie Magdalena Mizera.

 

Aktualizacje galerii

 

Aktualizacje w galeriach zdjęć pomogą Ci zadbać o spójność portfolio. Może przez ostatnie miesiące zmienił się styl tworzenia kadrów lub stosujesz zupełnie inną obróbkę? Czy zdjęcia na stronie są tymi, które na pewno chciałabyś pokazać swoim klientom? Wykasuj wszystko, co niekoniecznie pokazuje Cię w dobrym świetle. Czy są tam niedoskonałe kadry z początków Twojej działalności, kiedy dopiero uczyłaś się poruszać w fotograficznym świecie? Jeśli tak, pozbądź się ich, a w ich miejsce wstaw nowe fotografie.

 

Aktualizacja fotograficznej oferty

 

Klienci lubią oglądać to, co znajduje się w oferowanych pakietach. Wstaw nowe zdjęcia albumów, fotoobrazów, opakowań. Pomyśl, czy jest coś, co byś zmieniła w swojej ofercie? Może chciałabyś wprowadzić nowe produkty do oferty, a może podnieść ceny swoich usług?

 

 

Niedziałające linki na stronie www

 

Nieaktywne linki na stronie www świadczą o braku dbałości o Twoją wirtualną wizytówkę. Sprawdź, czy wszystkie pozycje w menu prowadzą do właściwych miejsc na stronie. Może tak być, że kiedyś linkowałaś wewnętrznie do podstron, które już dawno nie istnieją na blogu. Do sprawdzenia, czy wszystko wyświetla się prawidłowo możesz w WordPressie użyć wtyczki Broken Link Checker. Za jej pomocą wyświetlisz wszystkie te odnośniki, które przestały być aktywne. Możesz je usunąć ze strony lub zaktualizować.

 

Podstrony w budowie

 

Niedokończone podstrony mogą świadczyć o braku profesjonalizmu. Zorientuj się, czy przypadkiem nie widnieją w menu pozycje, na których pojawia się informacja “Strona w budowie” lub tekst zastępczy “Lorem Ipsum”. Może warto pomyśleć o dokończeniu tych działów, żeby wszystko było w 100% dopracowane? Znajdź chwilkę, aby uzupełnić brakujące treści.

 

Sezonowe porządki na fotograficznej stronie www – aktualizacje slidera na stronie głównej

 

Masz animowany slider na stronie głównej? Jego też warto dopasować do zmieniających się pór roku. W ten sposób pokażesz klientom najlepsze zdjęcia z sesji, które aktualnie wykonujesz. Mini sesje świąteczne, sesje jesienne, plener zimowy – pokaż wszystkim odwiedzającym Twoją stronę, jak mogą wyglądać sezonowe sesje zdjęciowe.

 

Widok responsywny i szybkość wczytywania

 

Na koniec sprawdź, jak Twoje fotograficzne portfolio wygląda na różnych typach urządzeń i czy szybko się wczytuje. Obejrzyj stronę na telefonie, tablecie, laptopie i większym monitorze.

  • Zorientuj się czy nie ma przypadkiem sytuacji, że część wyrazu przeskakuje do kolejnej linijki, bo się nie mieści (ta sytuacja bardzo często jest spotykana w przypadku stron zbudowanych na builderach, np. DIVI).
  • Jeśli masz na stronie zamieszczony tekst w kolumnach posprawdzaj, czy cały tekst jest widoczny (niektóre wtyczki tworzą kolumny, które nie są responsywne i część tekstu jest ucinana, można go przeczytać jedynie na większych monitorach).
  • Jeśli tekst nachodzi na zdjęcie i jest nieczytelny, zmodyfikuj układ treści tak, aby te elementy nie kolidowały ze sobą.

 

Podsumowując:

  1. Zaktualizuj galerie.
  2. Zaktualizuj ofertę.
  3. Sprawdź, czy wszystkie linki prowadzą do właściwych miejsc.
  4. Dokończ podstrony w budowie.
  5. Zaktualizuj slider na stronie głównej.
  6. Sprawdź, czy strona na pewno jest responsywna.